Filmy film czarno-biały

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film czarno-biały. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Delia (Paola Cortellesi), żona Ivana (Valerio Mastandrea), matka trójki dzieci, mieszkała w Rzymie w drugiej połowie lat 40. Miasto zostało wówczas podzielone pomiędzy nadzieję zrodzoną z Wyzwolenia i trudności materialne spowodowane rozpoczynającą się wojną. W obliczu autorytarnego i gwałtownego męża Delia znajduje pocieszenie jedynie w swojej przyjaciółce Marisie (Emanuela Fanelli), z którą dzieli chwile lekkości i intymnych zwierzeń. Ich ponura rutyna kończy się wiosną, kiedy cała podekscytowana rodzina przygotowuje się do świętowania rychłych zaręczyn najstarszej córki Marcelli (Romana Maggiora Vergano). Jednak nadejście tajemniczego listu wywróci wszystko do góry nogami i popchnie Delię do odnalezienia w sobie odwagi i wyobrażenia sobie lepszej przyszłości nie tylko dla siebie.
Fabularyzowany dokument relacjonujący przebieg procesu w Norymberdze, opierający się na autentycznych materiałach i stenogramach. Przebieg procesu na bieżąco komentuje Karol Małcużyński, naoczny świadek tamtego wydarzenia. Wykorzystano także fragmenty archiwalnego filmu z obozu w Oświęcimiu.

Zielona granica

4,1
7,0
W zdradzieckich i bagnistych lasach tworzących tzw. "zieloną granicę" między Białorusią a Polską uchodźcy z Bliskiego Wschodu i Afryki próbujący przedostać się do Unii Europejskiej wpadają w pułapkę kryzysu geopolitycznego cynicznie zaaranżowanego przez białoruskiego dyktatora Aleksandra Łukaszenkę. Próbując sprowokować Europę, uchodźców zwabia się do granicy propagandą obiecującą łatwe przejście do UE. W tej ukrytej wojnie, życie Julii, świeżo upieczonej aktywistki, która porzuciła wygodne życie, Jana, młodego strażnika granicznego i syryjskiej rodziny splatają się ze sobą.


Andrzej Orawiec jest młodym geologiem, który kieruje pracami na południu Polski. Nie do końca potrafi zapanować nad robotnikami, wiertaczami ropy naftowej. Brak efektów w poszukiwaniu powoduje, że grupa Andrzeje zostaje rozwiązana. Bohater podpala wówczas stary wiatrak i wtedy ropa tryska.
Inżynier Jan Wiktus (Zygmunt Kęstowicz) wraca z zagranicy do rodzinnego miasteczka, gdzie czeka na niego stęskniona żona Helena (Ewa Wawrzoń). Wkrótce po powrocie, w domu Wiktusów, pojawia się Paola Campobella, kobieta którą Jan poślubił we Włoszech. Od tej pory rodzina inżyniera znajdzie się w centrum zainteresowania i będzie niewyczerpanym źródłem plotek. O ile mieszkanie we trójkę w zgodzie pod jednym dachem, okazuje się dla Wiktusów możliwe, o tyle dla miejscowej ludności ten stan rzeczy jest nie do zniesienia. Główny zainteresowany nie zamierza poddawać się naciskom opinii publicznej. Przecież kocha obie kobiety.
Funkcjonariusz w czarnej, skórzanej marynarce i sweterku polo, łamiący wszelkie opory moralne, 500-złotowy banknot z „górnikiem”, szczyt dobrego smaku – papierosy Silesia, radiowóz marki Warszawa i mrożący krew w żyłach pościg na brukowanych kostką ulicach Warszawy – syrenką za starym wartburgiem. To klimat, który – wyprany dziś z politycznych i propagandowych kontekstów – budzi w widzach odruch sympatycznej nostalgii za starymi, dobrymi czasami.
Wiosna 1945 roku. Małe miasteczko wyzwolone przez oddziały Armii Czerwonej. Obok w lesie ukrywa się niemiecki oddział pancerny pułkownika SS Nagla. Zamierza on przejść przez miasteczko, gdyż tylko w ten sposób może dostać się na zachód.
Młody poeta i piosenkarz, Leopold Górski, jest zatrudniony w warszawskiej stacji pomp, zwanej „Grubą Kaśką”. Otrzymuje od zakładowego sekretarza partii specjalne zadanie. Ma sprawić, by poprawiła się wydajność pracy w brygadzie majstra Wierzchowskiego.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…